اخبار

معاون امورفرهنگی وزارت ارشاد خواستار شد گسترش مطالعه مفید در سطح جامعه اولویت این دوره از هفته کتاب باشد

علی اسماعیلی معاون امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای‌ برنامه‌ریزی ستاد مرکزی بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی این ستاد ضمن اعلام اولویت‌های این دوره از هفته کتاب گفت: باید مطالعه مفید را در سطح جامعه و بین اقشار مختلف گسترش دهیم و کاری کنیم تا کتاب به نیاز، آن هم از نوع دائمی تبدیل شود همچون نیاز به آب.

به گزارش روابط عمومی معاونت امورفرهنگی علی اسماعیلی در جلسه امروز صبح که در دفتر معاونت برگزار شد گفت: در بیست و یکمین دوره هفته کتاب تقدیر از رسانه‌های فعال حوزه کتاب،گسترش مطالعه مفید،ایجاد اتحاد بین نهادهای فرهنگی، سیاستگذاری برای تبلیغ، ترویج و توسعه کتابخوانی باید در دستور کار قرار گیرد.

علی اسماعیلی از دبیر و اعضای هفته کتاب خواست از این فرصت برای تقدیر از خادمان این حوزه استفاده نمایند و هفته کتاب را بهانه‌ای برای آغاز کتابخوانی در سال قراردهید و به طرح‌های نو، مبتکرانه و خلاقانه بهاء و از کارهای تکراری و بی‌فایده خودداری کنید.

وی هفته کتاب را فرصتی مناسب برای بررسی سند نهضت کتابخوانی و روش‌های اهداء کتاب با توجه به ظرفیت‌ها نحوه و قراردادن کتاب در سبد فرهنگی خانوارها دانست و خاطرنشان کرد: اجرایی نمودن دیدگاهها و فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه کتاب، دیدگاه ریاست جمهوری و وزیر ارشاد باید یکی دیگر از اولویت‌های این دوره از هفته کتاب باشد. و با فعال کردن سایر نهادهای فرهنگی بصورت یکپارچه، هفته‌ای با نشاط برای این جشن بزرگ در سال ایجاد کنید.

رئیس شورای برنامه‌ریزی همچنین خواستار برگزاری منظم جلسات ستاد هفته کتاب و تبلیغات گسترده و بهره‌گیری از ظرفیت‌ رسانه‌ها شد و گفت: باید با اتحاد و تقویت بخش‌های، خصوصی و برگزاری نمایشگاه‌های موضوعی کتاب درسراسر کشور شاهد بررسی و شناسایی تسهیلات مورد نیاز برای ارتقاء سطح مطالعه مفید برای مخاطبان ناشران و نویسندگان به عنوان دیگر اولویت‌های این دوره نام برده و گفت: ارزیابی درست از ظرفیت‌ مطالعه در کشور می‌تواند برنامه‌ریزی درستی را برای هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به ارمغان بیاورد.چرا که یکی از ابزارهای پیشرفت و ارتقاء دانش در سطح فردی و اجتماعی بهاء دادن به برنامه‌های چون هفته کتاب است.

بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران آبان ماه سال جاری در سراسرکشور برگزار خواهد شد.

 

روابط عمومی معاونت امور فرهنگی

۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۵:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید