اخبار

پایان زمستانه کتاب ۹۹ با فروش ۲۱ میلیارد تومانی

پایان زمستانه کتاب ۹۹ با فروش ۲۱ میلیارد تومانی
ایوب دهقانکار از خرید ۴۴۰هزار و ۲۷۶ نسخه کتاب به مبلغ ۲۱۴میلیارد و ۳میلیون و ۱۹۹هزار و ۶۷۴ریال در ۹۳۷کتابفروشی از ۳۱استان کشور در طرح زمستانه کتاب ۹۹ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی به نقل از خانه کتاب و ادبیات ایران، ایوب دهقانکار مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با پایان شانزدهمین دوره طرح‌های یارانه حمایتی از کتابفروشی‌ها با عنوان"زمستانه کتاب ۹۹" درباره جزئیات این طرح توضیح داد و گفت: این دوره از طرح زمستانه کتاب۹۹ با مشارکت و استقبال 937کتابفروشی فعال از ۳۱ استان کشور به پایان رسید.

 

دهقانکار با اشاره به میزان مشارکت کتابفروشی‌ها در طرح زمستانه کتاب 99 گفت: در این دوره از کل کتابفروشی‌های متقاضی طرح، 714کتابفروشی در مراکز استان‌ و  223 کتابفروشی در شهرستان‌ها با یارانه 25 درصدی کتاب‌ها را عرضه کردند.  همچنین استان تهران با 147 کتابفروشی، خراسان رضوی با 111 کتابفروشی، اصفهان با 98 کتابفروشی، قم با 78 کتابفروشی، آذربایجان شرقی با 58 کتابفروشی و کردستان با 52 کتابفروشی بیشترین مشارکت کتابفروشی‌ها را در این دوره از طرح به خود اختصاص دادند.

 

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران به میزان خرید کتاب در طرح‌های پاییزه کتاب و زمستانه کتاب 99 اشاره کرد و گفت: ۴۵۸هزار و ۸۳۳نسخه کتاب به مبلغ ۱۹۸میلیارد و ۱۳۷میلیون و ۵۹۱هزار و ۷۳۰ریال در پاییزه کتاب99 فروخته شد اما در زمستانه کتاب 99 این آمار به 440هزار و 276 نسخه کتاب به مبلغ 214میلیارد و 3میلیون و 199هزار و 674ریال رسیده است.  

 

وی ادامه داد: ۱۲۸کتابفروشی استان تهران در پاییزه کتاب 99توانستند ۷۰هزار و ۵۴۸نسخه کتاب بفروشند اما در زمستانه کتاب، 147 کتابفروشی این استان توانستند با فروش 37 میلیارد و 850میلیون و 665 هزار و 858 ریالی سهم 18 درصدی از کل فروش را به خود اختصاص دهند.

 

دهقانکار در پایان به وضعیت استان‌ها در طرح زمستانه کتاب اشاره کرد و گفت: استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، فارس‌، کردستان، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران و خوزستان جزو پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس مبلغ فروش بودند و استان‌های  تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، مازندران، خوزستان و مرکزی جز  پرفروش ترین استان ها بر اساس تعداد کتاب شناخته شدند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید