اخبار

فراخوان هفتمین دوره پایتخت کتاب به زودی منتشر می شود

فراخوان هفتمین دوره پایتخت کتاب به زودی منتشر می شود
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پایتخت کتاب را طرحی مشارکت محور و با محوریت بخش خصوصی و مردمی معرفی کرد و گفت: فراخوان هفتمین دوره پایتخت کتاب به زودی منتشر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، ابراهیم حیدری در نشست وبیناری مدیران و مسوولان ستاد توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی سمنان افزود: با انتشار فراخوان، مسابقه فرهنگی بین شهرهای کشور برای کسب عنوان پایتخت کتاب آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این طرح یک شهر به عنوان پایتخت کتاب و چهار شهر به عنوان شهر خلاق کتاب با رای هیات داوران انتخاب و معرفی خواهند شد یادآور شد: در شش دوره گذشته این مسابقه فرهنگی 800 شهر به رقابت پرداخته اند.

حیدری، از طرح پایتخت کتاب به عنوان یک مسابقه فرهنگی برنامه ریزی بین شهرهای کشور یاد کرد و گفت: این برنامه با هدف مشارکت مجموعه ای از دستگاههای عمومی، دولتی، خصوصی ، مردم نهاد و ... با محوریت بخش خصوصی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه در برنامه پایتخت کتاب توجه به مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های مردمی و خصوصی یک اصل است متذکر شد: دستگاههای دولتی کار برنامه ریزی و سیاست گذاری را در این طرح بر عهده دارند.

حیدری، رویکرد پایتخت کتاب را ترویجی با هدف تقویت زیرساخت های فرهنگی، توسعه و راه اندازی مراکز فرهنگی، تقویت ناشران، کتابفروشان و ... بیان کرد و از تلاش گسترده و فعال مسوولان نهادهای دولتی، مردمی و عمومی سمنان در اجرای برنامه های مرتبط با توسعه و ترویج مکتاب و کتابخوانی و پایتخت کتاب تشکر کرد.

 مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، واگذاری فعالیت های مرتبط با کتاب به یک موسسه مردمی و خصوصی در سمنان را نیز کاری ارزشمند خواند و بار دیگر بر مشارکت فعال بخش های مردمی و خصوصی در طرحهای مرتبط با کتاب تاکید کرد.

در این نشست وبیناری، امیر بینایی مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان،  محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه های عمومی، سیدمحمدناظم رضوی شهردار سمنان، محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش، فرشیذ فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، مهدی جمال مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، رضا شمس خانی مسوول دبیرخانه پایتخت کتاب و سایر مسوولان و مدیران دستگاههای عضو ستاد توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی سمنان حضور داشتند و نقطه نظرات و فعالیت های خود را در خصوص طرح پایتخت کتاب ارائه کردند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید