اخبار

برگزاری نشست مجازی با دبیر علمی و سر گروه‌های استان‎ آذربایجان شرقی

برگزاری نشست مجازی با دبیر علمی و سر گروه‌های استان‎ آذربایجان شرقی
دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی نشست هم‎اندیشی با دبیر علمی و سر گروه های استان‎ها آذربایجان شرقی را به منظور حل برخی ابهامات در صدور مجوز برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای تحقق شعار «ایران تهران نیست» تاکنون برای 10 استان اجازه صدور مجوز کتاب را صادر کرده است. در این استان‏ ها کارگروه نظارت بر نشر ایجاد شده است و دبیر علمی بر صدور مجوز کتابها نظارت دارد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور تصمیم گرفته شد جلسات با استانها که سابق بر این به صورت حضوری برگزار میشد به صورت آنلاین انجام شود تا به ابهاماتی که در استانها وجود دارد رسیدگی شود.

در دی ماه سال جاری دو جلسه از طریق آنلاین با استانهای خراسان رضوی و اصفهان برگزار شده بود و در سومین گام این نشست با دبیر علمی و سرگروه ‏های استان آذربایجان شرقی برگزار شد.  

دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس برنامه‎ ریزی منظم هر دو هفته یکبار جلساتِ مجازی با حضور دبیران علمی و سرگروه‏ های استانی را با هدف ایجاد وحدت رویه در حوزه صدور مجوز در کشور و بر طرف نمودن پاره‎ای از اشکالاتی که در این حوزه وجود دارد برگزار می‏ کند.

بر اساس این گزارش، سامانه یکپارچه صدور مجوز بررسی و نشر کتاب به ثبت درخواست صدور مجوز کتاب برای مراحل مختلف دریافت مجوز نشر کتاب طراحی شده است. ناشران از طریق این سامانه قادر به تمدید مجوز و دریافت مجوز برای کتاب هایشان هستند.

۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید