اخبار

بیانیه هیات داوران انتخاب ناشر برگزیده سال 1397/ اعلام اعضای هیات داوران

بیانیه هیات داوران انتخاب ناشر برگزیده سال 1397/ اعلام اعضای هیات داوران
هیات داوران انتخاب ناشر برگزیده سال 1397 با صدور بیانیه‌‏ای نحوه انتخاب ناشران را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن بیانیه هیات داوران انتخاب ناشر برگزیده 1397 آمده است:
 
«تولید تازه‎های کتاب در تالیف و ترجمه برای گروه‎های مختلف سنی، موثرترین شیوۀ انتقال افکار و ترویج اندیشه‏ ها در جهت آگاهی‎بخشی، آموزش و ارتقای کیفی دانش عمومی جامعه است. فرصتی مغتنم فراهم شده است تا به منظور تشویق و ترغیب ناشران تاثیرگذار در ارتقای کیفی، کمی و توسعۀ نشر حرفه‎ای، ایجاد خلاقیت، الگوسازی برای انتشار آثار ارزشمند، همچنین مشارکت در اعتلای سطح فرهنگ عمومی جامعه، متناسب با تعارف شورای عالی انقلاب فرهنگی، از خدمات ناشران برگزیده قدردانی شود. 
 
بدین منظور پس از فراخوان عمومی، آثار و مستندات ناشران متقاضی دریافت شد. آثار رسیده توسط هیات داوری، مرکب از نمایندگان تشکل‎های نشر و صاحب‌نظران حوزه ‏های کتاب کودک و بزرگسال مورد داوری قرار گرفت. معیارهای داوری نیز بر مبنای شاخص‎های مندرج در آیین‎نامۀ انتخاب ناشر برگزیده سال تبیین شده است. این آیین‎نامه بر پایه سیاست جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر جلب مشارکت و بهره‎گیری از تجارب فعالان حوزه نشر و همچنین هدایت نشر کشور، به سمت حرفه‎ای شدن است. 
 
هیات داوران طی چند مرحله داوری، آثار رسیده را بررسی و امتیازبندی و سرانجام ناشران حائز بالاترین امتیاز را به عنوان ناشر برگزیده یا شایسته تقدیر معرفی کرد. هیات داوران لازم می‎داند از اهالی و اصحاب صنعت نشر در همۀ حوزه‎ها که یکسال تلاش، با تولید و انتشار کتاب، بر گنجینۀ گرانبهای موجود افزودند، صمیمانه سپاسگزاری کند.»
 
بر اساس این گزارش، هیات داوران انتخاب ناشر نمونه سال 1397 نیز عبارت بودند از: محمدجواد مرادی‎نیا، نسرین سیاح‌فر، سیدمحمود حسینی، فتح‎اله فروغی، مرجان نوذری، مسعود پایدار، محسن هجری، مهرداد احمدی شیخانی و پژمان رحیمی.‎ 
 
۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید