اخبار

مراسم تودیع و معارفه مدیران دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیران دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه مدیران کل دفتر توسعه کتاب و کتاب خوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (محمدجواد مرادی‎نیا و علیرضا صدرالدینی) روز چهارشنبه (28 آبان ماه) با حضور نمایندگانی از حوزه نشر و مدیران و معاونان ستادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با اشاره به ویژگی‎های مرادی‎نیا در طول خدمت سه‎ساله در دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی گفت: یکی از ویژگی‏های آقای مرادی ‏نیا تدبیر کردن است. برخی افراد نیت‎های خوبی دارند اما راهی برای رسیدن به مقصد پیدا نمی‎کنند اما افرادی هستند که این توانایی رسیدن به مقصد را دارند. پیدا کردن راه برای رسیدن به مقصد موضوع مهمی است که حاصل تجربه و دانش است. 

 

 
وی ادامه داد:  آقای مرادی‎ نیا تمام تلاش خود را در رعایت انصاف و حقوق مردم به کار می‏ گرفت و سعی می‌کرد بین حق‎الناس و ضوابط و مقررات موازنه ایجاد کنند. چارچوب‏ های حاکمیتی حفظ شود و حقوق مردم نیز استیفا شود. همچنین آقای مرادی‏ نیا توجه ویژه‎ای به فناوری‎های نوین داشتند و تلاش بسیاری برای به روزرسانی اطلاعات اداره کتاب و ارایه خدمات غیرحضوری به ناشران و مولفان انجام دادند. 
 
 
معاون امور فرهنگی ادامه داد: یکی از دغدغه‏ های آقای مرادی‏ نیا دغدغه ایران و هویت فرهنگی آن بود و رشد و تعالی ایران و ارتقای فرهنگ دینداری مردم را پی‎گیری می‏ کرد. نحوه تعامل و حسن سلوک و خلق‎خوی وی نیز نیازی به گفتن ندارد و همه از آن آگاه بودند. 
 
 
جوادی درباره ویژگی‎های آقای صدرالدینی نیز گفت: آقای صدرالدینی هم اهل کتاب و تالیف و تدریس هستند و درک درستی از وضعیت فضای نشر کشور دارند. امیدوارم موضوع فناوری‎های نوین و طرح قاچاق کتاب را که آقای مرادی ‏نیا در حال اجرای آن بود پیگیری کنند. 

 

علیرضا اسماعیلی؛ مشاوراجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ویژگی‎های اخلاقی آقای مرادی‎ نیا گفت: آقای مرادی‎ نیا مدیر بسیار مدبری بود و امیدوارم در سمت جدید نیز موفق باشند. آقای صدرالدینی نیز از همکاران سابق در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند و امیدوارم در دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی نیز موفق باشند.  

 
مهرزاد دانش؛ مدیرکل دفتر چاپ و نشر نیز در این جلسه گفت: متانت و وقار شخصیتی آقای مرادی‏ نیا مثال‎زدنی بود که نشان از شخصیت خانوادگی و مدارج علمی وی داشت. 
 
همچنین ایوب دهقانکار؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نیز گفت: آقای مرادی ‏نیا در مدت حضورش در دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی منشا خیر و برکت بود و اقداماتی را انجام دادند که شاید کمتر کسی از آنها خبر داشته باشد. آقای مرادی ‏نیا یکی از مدیران پرکار معاونت امور فرهنگی بود و امیدوارم در سمت جدید نیز موفق باشند. 
 
هومان حسن‎پور؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران نیز در این جلسه با اشاره به محدودیت‎های کرونا برای حضور دیگر اهالی نشر در این جلسه گفت: آقای مرادی‏ نیا یکی از مدیرانی بود که شخصیت بسیار آرامی داست و هیچ حاشیه ه‏ای نداشت ولی به بسیاری از حاشیه‎ها پاسخ می‎داد.  
 
ابراهیم حیدری؛ مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‎ریزی‎های فرهنگی نیز در این جلسه با اشاره به سوابق خانواده مرادی‎نیا پیش و پس از انقلاب گفت: سالانه بیش از 105 هزار عنوان کتاب مجوز نشر می‌گیرند و نباید برای تعدادی از کتاب‎هایی که درباره آنها جنجال می‌شود، بزرگنمایی کرد و فعالیت‎های این اداره کل را زیر سوال برد. 
 
مهدی حافظی؛ ذیحساب معاونت امور فرهنگی نیز گفت: بسیار خوشحالم که در مدت خدمتم در معاونت امور فرهنگی دوستی همچون وی پیدا کردم و برای وی آرزوی موفقیت دارم. 
 
غلامحسین هادویان، دبیر علمی اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به خدمات آقای مرادی ‏نیا در تاسیس سامانه جامع نشر گفت: این اقدام بسیار خوب بود و در حال حاضر کتاب‎ها به سرعت ثبت و مجوز نشر برای آنها صادر می‌شود. این رویه کمک بسیار بزرگی به عدم حضور ارباب رجوع به وزارتخانه کرده است.
 
بهروز عطاریان؛ معاون دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی نیز گفت: آقای مرادی ‏نیا حامی بسیار خوبی بودند و همیشه از کارمندان خود حمایت می‏کردند.
 
مرجان نوذری؛ معاون دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی با اشاره به حمایت‎های آقای مرادی‏ نیا از کارمندان گفت: همه کارمندان از رفتن وی ناراحت هستند. 
 
محمد جواد مرادی‎نیا نیز در پایان گفت: خودم را لایق این همه لطف دوستان نمی‏دانم و احساس می‏کنم همکاران و دوستان بنده نوازی می‏کنند. خوشبختانه انرژی خوبی برای پیشبرد کارها داشتیم اما برخی اقدامات مانع از پیشروی ما می‎شدند. 
 
وی ادامه داد: در تمام این مدت مسئولیت تلاش کردم به این پست و جایگاه به عنوان یک امانت نگاه کنم و همواره پاسخگوی ارباب رجوعان باشم.
 
علیرضا صدرالدینی نیز در با اشاره به سابقه حضورش در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشحالم که پس از سال ها بار دیگر به خانه اول خودم برگشته‎ام و تلاش خواهم کرد با کمک همکاران وظایف خود را انجام دهم.  
 
۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید