اخبار

نشست پایتختی کتاب نجف آباد

نشست پایتختی کتاب نجف آباد
اولین نشست پایتختی کتاب نجف آباد در سال 99 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، شهرستان نجف آباد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در جلسه پایتختی کتاب نجف آباد که با حضور رضا مهندسی رئیس گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، محمد مهدی فردوسی مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و جمعی دیگر از کارشناسان حوزه کتاب روز چهارشنبه چهارمین روز از چهارمین ماه سال در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری برگزار شد؛ گزارشی از اقدامات اولیه طرح پایتختی کتاب شهرستان را ارائه داد.
 
سید حسن لوح موسوی هدف از این نشست را بحث و بررسی در خصوص طرح پایتختی کتاب شهرستان عنوان کرد و با اشاره به اهداف این طرح و لزوم بهره مندی کودکان و نوجوانان از کتاب، در سخنان کوتاهی در خصوص فعالیت های انجام شده در راستای پایتختی کتاب نجف آباد و لزوم گسترش آن در شهرستان تاکید نمود و گفت: در این مسیر قطعا نقص هایی وجود دارد که با هفکری و تبادل اطلاعات قابل حل خواهد بود.
 
در ادامه این نشست رئیس گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به همدلی و تعامل موجود در مجموعه های فرهنگی شهرستان و داشتن ظرفیت‌های بالقوه و توانمند در شهرستان، مسیر پایتختی کتاب نجف آباد را بسیار روشن ارزیابی نمود.
 
رضا مهندسی مدل پایتختی کتاب در دنیا را مبتنی بر انجام حرکات هیجانی در حوزه کتاب دانست و گفت: در راستای ترغیب مردم به مطالعه و کتابخوانی از هنرمندان و شخصیت های معروف در این طرح استفاده می شود.
 
مهندسی با اشاره به تیم ارزیابی پایتختی کتاب تاکید نمود که حرکت پایتختی کتاب کاملا مردمی باشد و در حوزه کودک و نوجوان خیلی فعال باشد.
 
در این جلسه همچنین مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماغی ورزشی شهرداری، ضمن ارائه گزارشی از همکاری های شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری فعالیت های فرهنگی هنری و با اشاره به ایجاد گذر فرهنگ و هنر، راه اندازی پردیس سینمایی و ایجاد شبکه اطلاع رسانی خارون که مراحل نهایی آن طی شده در سخنان کوتاهی کار گروهی و مشارکت بین سازمانی را از جمله عوامل موفقیت در هر کاری عنوان نمود.
 
فردوسی گفت: تفاوت شهرستان نجف آباد با سایر شهرها این است که این شهرستان از ظرفیت درونی خیلی وسیعی برخوردار است و با داشتن انجمن های خیریه توانمند، مدارس و مساجد فعال که حتی بعضا استان هایی از کشور هم این ظرفیت ها را ندارند مثل بنیاد مهدویت، کتابخانه زهراییه و موسسه فرهنگی نون و القلم وتولید کتابهای صوتی پیشتاز است.
 
در ادامه اعضای حاضر در خصوص برنامه های اجرایی در خصوص پایتختی کتاب به بحث و تبادل نظر پرداختند و مقرر شد جمع بندی نهایی و تکمیل طرح ها جهت ارائه به ارگانها انجام شود.
 
در ادامه این نشست فرهنگی از کتابخانه‌های عمومی زهراییه، شیخ بهایی و شهید منتظری و همچنین از دو انتشارات مهتاب عدالت و مهر زهرا (سلام الله علیها) توسط اعضای حاضر بازدید به عمل آمد.
 
۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید