اخبار

اعلام میزان مشارکت در پویش کتاب در خانه

اعلام میزان مشارکت در پویش کتاب در خانه
میزان مشارکت استان ها در پویش با کتاب در خانه ویژه آخرین نوروز قرن اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از شبکه ترویج کتابخوانی، در پویش سراسری کتاب در خانه ۱۰۳۸ اثر از ٢٣ استان کشور توسط کودکان و نوجوانان تهیه و تدوین و به دبیرخانه مرکزی ارسال شد که از این میان استان های مازندران با ۲۶۹ اثر گلستان با ۱۴۷، بوشهر با ۹۰ اثر، هرمزگان با ۸۱ و اصفهان با ۸۲ اثربیشترین مشارکت را در این پویش داشتند.
 
داوری اولیه این آثار در دو بخش کودک و نوجوان از هفته جاری آغاز شده است و هفته آینده اسامی نامزدهای این پویش اعلام و بعد از داوری نهایی توسط هیات داوران، برگزیدگان  پس از ماه مبارک رمضان اعلام و به آنها جوایز و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
 
 
 آمار  
 
 
 
 
 
 
 
 
پویش «با کتاب در خانه» ، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها شروع به کار کرد. در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند به معرفی کتابی می‌پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند. آن‌ها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شدند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می کردند.
 
هدف از این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و نوجوانان به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه شده بود. این پوشش همچنین به دنبال گسترش بهداشت در فضاهای فردی و اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت بود.
 
این پوییش کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ادامه داشت. 
 
بر اساس این گزارش، شیوه مشارکت کنندگان در این پویش کتابخوانی عبارت بود از:
 
۱. خواندن کتاب در جمع‌های کوچک خانگی و نقد و بررسی آن
 
۲. تهیه یک فیلم کوتاه با رویکرد ترویج کتاب و کتاب‌خوانی
 
۳. انتشار فیلم کوتاه در شبکه‌های اجتماعی
 
۴. پر کردن فرم اختصاصی شرکت در پویش در سایت bookpromotion.ir
 
 
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید