اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی مربیان چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی در قم

برگزاری کارگاه آموزشی مربیان چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی در قم
چهارمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در استان قم با هدف ترویج و توسعه رویدادهای مطالعه کتاب و کارگاه آموزشی ویژه تسهیل گران و مربیان با حضور اساتید کشوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روح‌الله کریمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد استان قم با اشاره به برگزاری جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در استان قم گفت: سومین دوره این رویداد در دو روز شنبه و یکشنبه پانزدهم و شانزدهم تیرماه سال ٩٨ انجام پذیرفت.

وی با بیان حضور اساتید کشوری در این دوره ابراز کرد: این دوره با حضور استاد پیریایی و تولایی برگزار شد و افراد معرفی شده از ادارات و دستگاه‌های اجرایی که به بحث کودک و نوجوان ارتباط دارند، آموزش دیدند که پس از آموزش‌های لازم تبدیل به یک مربی تسهیل‌گر شده و خودشان می‌توانند به مجموعه‌های آموزشی و دستگاه‌های ذیربط آموزش دهند.

رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در ادامه تصریح کرد: در دوره قبل ١١٠ باشگاه تشکیل شد و در صدد هستیم به کسانی که بتوانند باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان تشکیل دهند آموزش دهیم تا این کار به صورت مستندسازی انجام پذیرد.

وی درباره نحوه کار جام باشگاه های کتابخوانی افزود: نحوه این برنامه به این صورت است که وقتی باشگاه تشکیل می شود، مسئول باشگاه شروع به ثبت نام در سایت می کند و پس از عضوگیری کتابهایی که در سایت معرفی شده از کتاب فروشی خریداری می کنند و پس از مطالعه آن را مستند می کنند.

مسئول برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی ادامه داد: این دوره و کلاس‌ها مربوط به نحوه مستندسازی کتاب‌ها،  نحوه ایجاد باشگاه‌ها و تولید گزارشات است که آموزش داده می شود.

ایشان با توضیح هدف گذاری جام باشگاه های کتابخوانی اظهار داشت: این باشگاه‌ها در هر استان جهت رقابت ایجاد می‌شود و مستندات در اداره کل داوری شده و سه اثر برگزیده معرفی خواهد شد.

کریمی در پایان گفتگو تصریح کرد: آثار برگزیده استانی به دبیرخانه مرکزی تهران ارجاع داده می‌شود که در نهایت باشگاه برگزیده کشور در اسفندماه مشخص خواهد شد.

گفتنی است که سال گذشته بیش از پانزده هزار باشگاه در سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی شرکت داشتند و به رقابت پرداختند.
۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید