اخبار

آغاز فعالیت رسمی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر

آغاز فعالیت رسمی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر
فراخوان شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر روز دوشنبه (17 تیرماه) با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران علمی و اجرایی طرح در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از شبکه مروجان کتابخوانی، ابراهیم حیدری دبیر اجرایی شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر گفت: همزمان با آغاز به کار رسمی شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر کشور، جلسه گفتگو با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با موضوع راه اندازی شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر کشور از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها از توان و ظرفیت‌های شهر‌های خود در حوزه فرهنگ و هنر گفتند و پیشنهاد‌های آن‌ها از این طریق اخذ شد.
 
وی افزود: پس از اعلام فراخوان و بیان پیشنهاد‌های مدیران شهری و تکمیل فرم‌ها مشخص می‌شود که چه ظرفیت‌های بومی و محلی در بخش‌های فرهنگ و هنر شهر‌ها داریم تا این ظرفیت‌ها پویا شود و با کمک نهاد‌ها و سازمان‌های خصوصی و شهرداری‌ها بتوانیم اقتصاد درون‌زای این حوزه‌ها را فعال کنیم.
 
دبیر اجرایی شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر در پاسخ به این سؤال که اسامی شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر چه زمانی معرفی می‌شوند گفت: امروز فراخوان شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر اعلام شد و مرداد موضوعات کلی را در ۹ رده موضوعی مشخص می‌کنیم و پس از آن زیر شاخه‌های موضوعی تعیین می‌شود تا پس از آن شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر معرفی شوند.
 
پیش از این ۲ شهر خلاق کشورمان در بخش‌های مختلف در لیست شهر‌های خلاق جهان به ثبت رسیده است، اما شناسایی و برگزیدن شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر کشور اقدام جدیدی است که با بررسی ظرفیت‌های شهر‌های کشور تا چند ماه آینده اعلام می‌شود.

 
۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید