• اخبار

سامانه ثبت نام الکترونیکی طرح گرنت رونمایی شد

سامانه ثبت نام الکترونیکی طرح گرنت رونمایی شد
سامانه ثبت نام الکترونیکی طرح گرنت با حضور دبیر و دبیراجرایی این طرح و اهالی فرهنگ رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از دفتر مجامع، در راستای حضور غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در مهرماه سال جاری نشستی با حضور علی فریدونی؛ دبیر طرح گرنت و مدیر کل اداره مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، ایوب دهقانکار؛ مشاور معاونت امور فرهنگی و دبیر اجرایی طرح گرنت و امیرمسعود شهرام نیا؛ مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و همراهی اصحاب فرهنگ و رسانه و آژانس‌های ادبی فعال مورخ ٩٧/٧/٨ برگزار گردید.
 
دبیر طرح گرنت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن معرفی سامانه ثبت نام الکترونیکی طرح گرنت و کاربرد و استفاده آن در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت اظهار داشت: آیین نامه جدید برای طرح گرنت تدوین شد که بر اساس آن به نماینده ناشر خارجی پرداخت گرنت صورت گرفته و این امر برای ناشران خارجی تسهیل و چابک‌تر شده است.

علی فریدونی افزود: از سال ٩٤، هشتصد (۸۰۰) تقاضا برای دریافت طرح گرنت دریافت کردیم که از ۳۰۵ اثر حمایت شده و در جهان انتشار یافته است.

همچنین کارشناسان طراحی سامانه ثبت نام الکترونیکی طرح گرنت با حضور در این نشست توضیحاتی در خصوص سامانه، چگونگی ثبت نام و استفاده از این پایگاه الکترونیکی را ارائه نمودند.

طرح «حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در بازار‌های جهانی» که با عنوان «گرنت» شناخته می­ شود، توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ترجمه آثار ایرانی به زبان‌های دیگر و حضور در عرصه جهانی و همچنین تاکید برنامه پنجم توسعه بر معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی و گسترش ادبیات فارسی ایجاد شده است.

اهداف طرح «حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در بازار‌های جهانی» که در وبگاه www.bookgrant.ir آمده است شامل معرفی، اشاعه و گسترش ادبیات، فرهنگ و هنر ایران در جهان، تسهیل روابط فرهنگی با جهان از طریق نخبگان فرهنگی و هنری، تقویت صنعت نشر ایران در حوزه نشر بین الملل و فراهم سازی زمینه‌های حضور فعال، موثر و پایدار موسسات فرهنگی و هنری برای تولید و عرضه محصولات در نقاط مختلف جهان می­ شود.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500