اخبار

حضور معاون امور فرهنگی در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته

حضور معاون امور فرهنگی در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه با مدیر کل دفتر چاپ و نشر، معاونان و برخی کارشناسان این مجموعه، در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته‌بندی و ماشین آلات وابسته واقع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر محسن جوادی روز  چهارشنبه (٢١ آذر) همراه با مقامات وزارت صنعت معدن و تجارت، اتاق بازرگانی و مدیران اتحادیه‌های مرتبط، روبان آغاز به کار این نمایشگاه را قیچی کرد.

در حاشیه این مراسم، از طرف اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، اتحادیه لیتوگراف و مهر و پلاک، اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران و برخی دیگر از دست اندرکاران نمایشگاه، گزارشی درباره ویژگی‌های این دوره از نمایشگاه ارائه شد و برخی انتظارات و پیشنهادها در حوزه صنعت چاپ مطرح گردید.

محسن جوادی نیز در این دیدار، ضمن تاکید بر اهمیت این نمایشگاه به عنوان نقطه تلاقی صنعت، فرهنگ، هنر و فناوری، آمادگی معاونت امور فرهنگی را برای حمایت از زمینه‌های فرهنگی صنعت چاپ و بسته‌بندی  اعلام کرد و از برخی برنامه‌ها برای تلاش جهت بسترسازی و امکان سنجی سرمایه‌گذاری‌های مقتضی به نفع تولید ملی یاد کرد.

بر اساس این گزارش، این نمایشگاه که هدف از برگزاری آن عرضه جدیدترین خدمات و محصولات در جهت حمایت از تولید داخل، حمایت از صنایع داخلی و انتقال دانش و فناوری است؛ ٤٥٠ شرکت داخلی و ٢٠٠ شرکت خارجی از کشورهای ایتالیا، سوئد، انگلیس، سوئیس، اسپانیا، آلمان، چین، ترکیه، کره جنوبی، هند، اتریش و ژاپن مشارکت دارند. همچنین در این نمایشگاه همایشی علمی و چهار کارگاه تخصصی در زمینه‌های مختلف صنعت چاپ و بسته‌بندی و نقش و جایگاه مهم آن در توسعه صنعتی و صادراتی کشور برگزار می‌شود.

۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید