اخبار

اعلام شرایط خرید کتاب‌های گویا توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اعلام شرایط خرید کتاب‌های گویا  توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
شرایط انتخاب و خرید کتاب‌های گویا از سوی دبیرخانه هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای شرایط انتخاب و خرید کتاب‌‌های گویا را اعلام کرد. در متن این اطلاعیه آمده است:

با توجه به اهمیت کتاب‌های شنیداری در حوزه کتاب و کتابخوانی و کاربرد قابل توجه‌شان در زمینه‌های مختلف به ویژه مصرف فرهنگی نابینایان، نوآموزان زبان فارسی و سالخوردگان، به اطلاع عموم مؤسسات تولیدکننده کتاب‌های گویا می‏رساند که هیأت انتخاب و خرید کتاب از این پس نسبت به دریافت این محصولات و خریدشان پس از بررسی در جلسات کارشناسی مبادرت می‌ورزد.

 بر این اساس از تمامی موسسات ناشر این کتاب‌ها دعوت می‌شود، در صورتی که محصولات‌شان مجوز رسمی تولید و توزیع از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشد، یک نسخه از آن‌ها را به دبیرخانه این هیأت (ساختمان مرکزی وزارتخانه، طبقه دوم، اتاق 237، تلفن 38513049) تحویل دهند تا در جلسات کارشناسی مورد بررسی جهت خرید قرار گیرد.

نتایج جلسات، مانند روال متعارف اعلام مصوبات این هیأت، در سایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانیhttp://mof.farhang.gov.ir/fa/home/book    اعلام خواهد شد.

قابل ذکر است کتاب گویا به عنوانی اطلاق می‌شود که شامل متن شفاهی کتاب‌های چاپی ضبط شده روی لوح‌های فشرده با صدای نویسنده کتاب و یا یک گوینده است. بدیهی است در صورتی که ملحقات افزوده بر این معیار، (همچون موسیقی و سایر افکت‌های صوتی و یا بصری) بر خود متن اصلی غالب باشند، در این تعریف جای نخواهند داشت و در هیأت، مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.

۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید