اخبار

توضیحاتی در مورد خبر فارس از مصوبات هیات خرید کتاب

توضیحاتی در مورد خبر فارس از مصوبات هیات خرید کتاب
روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد خبر خبرگزاری فارس از مصوبات جلسه 563 هیات خرید کتاب این وزارتخانه توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن این توضیحات به شرح زیر است: 

گروه ادبیات و کتاب سرویس فرهنگی خبرگزاری فارس در خبری که در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ از خبر ارسالی روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مصوبات جلسه 563 هیات خرید کتاب این وزارتخانه  منتشر کرده جملاتی را با استنباط از مصوبات خبر ارسال شده اضافه و بر اساس همان جملات تیتر خبر را انتخاب کرده است که توضیحاتی در این باره ارائه می شود.

بر اساس این گزارش در خبر منتشر شده در خبرگزاری فارس آمده است که در میان آثار خریداری شده هیات خرید کتاب، نام کتاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان «اعتدال در اندیشه و رفتار سیاسی» هم دیده می‌شود و بر اساس همین جمله تیتر «ارشاد کتاب وزیرش را خرید» برای خبر انتخاب شده است. این در حالی است که مصوبات جلسه 563 هیات خرید کتاب مربوط به تاریخ 1395/07/22 بوده است. به عبارت دیگر اگرچه مصوبات این جلسه به تازگی اعلام شده است اما جلسه 563 در تاریخ بیست و دوم مهرماه برگزار شده که در آن تاریخ هنوز دکتر صالحی امیری به عنوان وزیر  به مجلس شورای اسلامی معرفی نشده بودند و کتاب ایشان به عنوان یک مولف همانند سایر کتاب ها بررسی شده و در لیست خرید در کنار 311عنوان کتاب دیگر قرار مصوب شده در جلسه مذکور گرفت.بر این اساس اینکه ارشاد کتاب وزیرش را خریده است نامناسب به نظر می رسد.
۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید